Szolgáltatások
Személyes segítő, mentálhigiénés beszélgetés
Célja: lelki egészségvédelem. Egészségfejlesztés, a lelki egészség elérését, megőrzését, karbantartását támogató tevékenységek, beavatkozások összessége.
A tevékenység kiterjed: ismeretterjesztő és nevelési, önismereti, konzultatív, támogató, óvó-védő aktivitásra, mind a prevenció, mind a rehabilitáció, mind a fejlesztés szintjén. Kiemelkedő szerepe van az elsődleges megelőzésben és az azt követő összes cselekvésben.
A mentálhigiéné feladata: krízis megelőzés és kríziskezelés, értékorientáció- és kultúra fejlesztése (tisztelet, megbecsülés, értékek-, készségek-, ismeretek figyelembevétele), a magatartásmód, viselkedéskultúra fejlesztése (konfliktustűrés, stresszkezelő képesség, döntésképesség, társas viszonyulás, kapcsolatok kezelése).
Hathatós segítséget jelent az egészséges ember számára is!
Eszközeit tekintve: a személyiség erejére épít, a készségfejlesztés-, a kommunikáció-, a tanulás segítése útján. A segítő beszélgetés a személyközpontú szemlélet – empátia, hitelesség, feltétel nélküli elfogadás – közvetítésével építi fel a bizalmi kapcsolatot.
A személyes konzultáció hosszú távú célja, hogy megmaradjon, valamint fejlődni tudjon az egyén egészséges személyisége! Legyen az egyén szeretni tudó, szerethető, örömképes és kreatív személyiség. Rendelkezzen az illető megbirkózási készséggel és a változáshoz szükséges rugalmassággal.
Mikor avatkozom be?
1. Életvezetési-, lelki-mentális gondok, krízishelyzet idején;
2. A családi élet egyensúlyát felborító problémák érzékelésénél;
3. Érzelmi-kapcsolati-, családi-, gyermeknevelési problémák és magatartászavarok esetén;
4. Önértékelési gondok, csökkent önbizalom, cél- és jövőkép hiánya esetén;
5. Stresszkezelési, társas készségek és megküzdési technikák fejlesztése érdekében;
Valamint
6. Kommunikációs zavarokkal küzd, meghallgatásra, megértésre vágyik;
7. Környezetében, közösségében elszigetelődött és bizonytalan;
8. Változni akar, képes továbblépni és szembenézni önmagával;
9. Szeretne fejlődni személyiségében, lelki egészségében, önszabályozásban.
Online segítő beszélgetés
Tekintettel a COVID-19 koronavírus-járványra és a fennálló speciális helyzetekre, fel tudom ajánlani az online konzultációt. Ha nincs lehetőséged személyesen megjelenni egy-egy konzultáción, mégis úgy érzed, szükséged van segítségre, van megoldás. Az online beszélgetés előnye az, hogy áthidalhatók az akadályt jelentő fizikai távolságok. Együtt dolgozhatunk akkor is, ha az ország másik felében élsz.
Az online konzultáció technikai részleteinek fontos szempontjai:
a) Szükséged van stabil internet-kapcsolatra.
b) Álljon rendelkezésre technikai szempontból megfelelő asztali számítógép vagy laptop, aminek jó a kamerája és a mikrofonja.
c) Kérlek, tedd a mobiltelefonod minél távolabb a konzultáció helyszínétől és némítsd le.
d) A segítő beszélgetés idejére kapcsolj ki minden futó alkalmazást a beszélgetésre használt eszközön.
e) Beszélgetésünk során a Google Meet vagy a Facebook Messenger alkalmazásokat fogjuk használni, ezért töltsd le őket a gépedre.
f) Használat előtt teszteld le az alkalmazás mikrofonját, kameráját. Ha fülhallgatót használsz, ügyelj arra, hogy jó helyen legyen a mikrofonja.
g) A konzultáció hatékonysága érdekében válassz lehetőség szerint csendes, zajszigetelt helyet. Igyekezz kikapcsolni minden zavaró tényezőt a környezetedben.
h) Gondoskodj róla, hogy senki és semmi ne zavarhassa meg a beszélgetésünket.
i) Az online térben előfordulhatnak zavaró helyzetek, ezért fontos, hogy nyugodt maradj, bármi is történik. Ha például megszakad a kapcsolat, várj, amíg helyreáll, és jelezd, mikor vesztetted el a fonalat. Ha romlik a kép és a hang minősége, megoldás lehet, hogy kikapcsolod a géped mielőtt tájékoztattál erről engem is. Ha teljesen megszakad a kapcsolatunk, abban az esetben telefonon keressük egymást, és azonnal egyeztetjük a további lépéseket.
Konzultáció e-mail-en keresztül
A kapcsolatfelvételről szóló ablakban található e-mail cím lehetőséget biztosít a Segítővel/velem való kapcsolatfelvételre. Kérem, hogy a maximum 10 soros e-mail mutassa be a „kritikus helyzetet” a következő pontok szerint:
● A probléma megfogalmazása.
● Milyen segítséget szeretne kérni?
● Mennyire elkötelezett a változtatásra?
A vállalt mentálhigiénés tanácsadás, lelki egészségvédelmi szolgáltatás
területei:
- Életvezetési tanácsadás,
- Lelki-mentális tanácsadás,
- Családi konzultáció,
- Párkapcsolati mentálhigiénés tanácsadás,
- Segítő-támogató beszélgetés, meghallgatás.
Segítő-mentálhigiénés beszélgetés helyszíne:
Budapest vonzáskörzete
Hétfőtől – péntekig: 17:30 – 20:00
E-mail: mental.szabo@gmail.com
Telefon: +36 30 630 7023