Feltételezések és tapasztalatok

Feltételezés: Erős vagyok, én nem igénylek lelki támogatást.

Tapasztalat: Ha a lelked forrong, kiszolgáltatottnak érzed magad, kérhetsz lelki-mentális és életvezetési támogatást! Ha szeretnél személyiségedben továbblépni, növekedni, igényeld az önismeret fejlesztését és önbizalmad erősítését. Tehát lelki segítségre bárki szorulhat, nem csak a gyenge ember. A lelki-mentális támogatás az egészséges személyiség működését is segíti. Lelki tanácsadást az is kérhet, aki fejlődni szeretni önértékelésében, önkifejező erejében.

Feltételezés: A segítő szakember megmondja mit tegyek, inkább megkérdezem őt.

Tapasztalat: A mentálhigiénés segítségnyújtás az elsődleges megelőzéssel foglalkozik, elsősorban az egyén tűrőképességének, problémamegoldó- és küzdőképessége növelésével. A másodlagos megelőzéssel is foglalkozhat, amely a már kialakult zavar időtartamának, a visszaesés mértékének csökkentését jelenti. A harmadlagos megelőzés esetében a rehabilitációs programok és olyan tevékenységek szervezésében vesz részt, amely a betegek és volt betegek társadalomba való visszailleszkedését segítik. A mentálhigiénés segítő beszélgetés idején a kliens a biztonságra, elfogadásra és önelfogadásra, valamint a támogatásra, személyiségfejlődésre számíthat.


A lelki-mentális segítő beszélgetés során hagyom szabadon beszélni a klienst, meghallgatom. Nem tanácsokat adok, azzal segítem, hogy megértem a hozzám fordulót. Biztonságos légkört teremtek, így jobban megérti önmagát, környezetét, világosabban látja élethelyzetét.

Feltételezés: Egyszer elmegyek egy mentális-segítő beszélgetésre, biztos segít a szakember.

Tapasztalat: Az egyszeri lelki tanácsadás vagy a mentális-segítő beszélgetés nem biztos, hogy elégséges. Lehet, egy alkalom is elég ahhoz, hogy megfogalmazzuk a gondjaid, elindulj a probléma megoldásának útján. A gondod régebb alakult ki, megoldása is hosszabb lehet. Te és én előre egyeztetett időpontokban, személyesen vagy online formában, meghatározott kereteken belül (időkeret, titoktartás, célok stb.) beszélgetéseket folytatunk, amelyek kizárólag rólad szólnak. Szakértői vélemények szerint a személyes segítség többnyire akkor hatékony, ha többször történik találkozás.

Feltételezés:  A mentálhigiénés fejlesztő megérzi a ki nem mondott gondolataimat.

Tapasztalat: A mentálhigiénés egészségfejlesztő nagyon fókuszál rád, hogy megértsen. A kommunikáció és a hallottak alapján végzi a tevékenységét. A lelki-mentális segítő rálát a gondjaidra, értő figyelemmel és aktív hallgatással figyel rád! Így jobban együttérez veled, és a csendben is észleli a megnyilvánulásokat, amelyek a lelkedről és az érzelmekről szólnak.

Segítő-mentálhigiénés beszélgetés helyszíne:

Budapest vonzáskörzete

Hétfőtől – péntekig: 17:30 – 20:00

E-mail: mental.szabo@gmail.com

Telefon: +36 30 630 7023